Short Answer
Math (Metric)
For each of the math questions, write the correct answer on the lines below.
-A recipe calls for 270 grams of sour cream. If the EP unit cost of the sour cream is $6.10 per kg, what is the ingredient cost? Remember to round your answer to the nearest cent.
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q11: Portion cost = _.<br>A) AP ÷
Q12: To maximize the utilization of food, a
Q13: Math (U.S.)<br>-The chocolate chip cookies recipe requires
Q14: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q15: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q17: Which of the following is the best
Q18: Math (U.S.)<br>-Convert 10 pt into gal.
Q19: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q20: Math (U.S.)<br>-What amount of asparagus will be
Q21: Math (Metric)<br>For each of the math questions,